ING verwacht verdere daling euro

ING houdt rekening met een verdere daling van de waarde van de euro. Dat is gunstig voor de agrarische export, denkt de bank.

Met een koers van de euro/dollar van 1,05, is de Europese munteenheid een kwart minder waard dan een jaar geleden. En daarbij blijft het niet, denkt ING. Een verdere daling naar 1,00 en voor 2016 naar 0,90 ligt in de lijn der verwachting. Niet alleen de koers ten opzichte van de dollar, ook ten opzichte van de Engelse pond wordt de euro zachter.

Dat is allemaal goed nieuws voor de exporterende kwekers, stelt de bank, die rekening houdt met nieuwe exportrecords voor de agrarische sector. Want niet alleen in de VS en in Groot-Brittannië wordt Nederlands product goedkoper, dat geldt ook voor andere exportmarkten.

Keerzijde van de medaille is dat verschillende grondstoffen die worden afgerekend in dollars, relatief duurder worden.