Schade Ciccolella/ Florimex voor veiling onduidelijk

Het is nog niet bekend hoe groot de schade van de faillissementen van Ciccolella en Florimex is voor FloraHolland. Het gaat om minimaal €4 miljoen.

Dat werd donderdagavond duidelijk tijdens de algemene ledenvergadering van FloraHolland in Naaldwijk. Tijdens een regiovergadering werd er gesproken over een schade van €6 miljoen. Gisteravond noemde financieel directeur Erik Leeuwaarden €4 miljoen, constateerde een van de leden.

Volgens Leeuwaarden is het uiteindelijke schadebedrag nog niet helder omdat de veiling nog steeds in discussie is met partijen waarvan ze meent geld te krijgen. Hij stelde verder dat de veiling haar nek had uitgestoken voor Florimex en Ciccolella, omdat ze angst had dat de prijsvorming tijdens de Pasen en Valentijn anders stevig onderuit zou gaan.

FloraHolland had de risico’s die ze liep met het geld dat uitstond bij de twee grote exporteurs deels verzekerd bij een verzekeringsmaatschappij en deels gedekt door onroerend goed. „Maar de waarde van het onroerend goed is zwaar tegengevallen. Een leeg pand is bij een curator weinig waard”, aldus Leeuwaarden.

Voorzitter Bernard Oosterom benadrukte dat het bestuur en de raad van commissarissen nauw betrokken zijn geweest bij de besluitvorming van de directie omtrent de val van Ciccolella en Florimex.

Bron: Vakblad voor de Bloemisterij